Vítejte!
Vítejte!


Volná pracovní místa
Nacházíte se: StaniOn » Práce & služby » Termografie

Přidat k oblíbeným

Termografie


Rychlý kontakt


Telefon: (420) 573 333 123
E-mail: stanion(@)stanion.cz

Kontaktní informace

TermokameryTermovizní měření probíhá profesionální kamerou TESTO 875. Pro měření vzdálenějších objektů používáme teleobjektiv. Snímky jsou vyhodnocovány profesionálním softwarem.

 

TESTOTermokamery pracují na stejném principu jako klasické pyrometry. Infračervené záření není lidským okem viditelné, přesto všechny předměty, které mají teplotu vyšší než absolutní nula, která je -273 stupňů Celsia, infračervené záření vydávají. Infračervená energie dopadá na matici senzorů a výsledkem je dvourozměrný barevný obraz tepelného pole, tzv. termogram. Termogram zobrazený na displeji termokamery umožňuje na první pohled určit místa s odlišnou teplotou a současně měřit a zobrazovat aktuální hodnoty teploty. Termokamery se proto používají tam, kde by vyhledávání teplejších nebo chladnějších míst bylo standardními pyrometry pracné nebo dokonce nemožné. Typické jsou aplikace při diagnostice elektrických rozvaděčů, vyhledávání tepelných mostů, špatně izolovaných teplovodů, zkoumání teplotních polí forem, přehřívání mechanických dílů strojů a zařízení jako jsou ložiska, spojky, převodovky. Naměřená data se dají snadno ukládat, vyhodnocovat, editovat a archivovat v počítači.

 

Termovizní měření je bezkontaktní způsob diagnostiky vad konstrukcí. Umožňuje získat rozložení teplot na jednotlivých bodech snímaného povrchu. Získaný termogram slouží k vyhodnocení stavu budovy a jednotlivých konstrukcí.

 

Využití termovizního měření ve stavebnictví:

  • zjištění míst tepelných ztrát budov jako podklad pro projekt zateplení

  • kontrolu kvality provedených prací před převzetím stavby z hlediska tepelných mostů v konstrukcích

  • detekce kritických míst s potencionálním výskytem plísní

  • vyhledání prasklin v plášti budovy - zdroj zatékání do střech, poškození izolací sklepů...

  • vyhledání závad podlahového vytápění, lokalizace místa úniku topné kapaliny

  • vyhledání poškození či zeslabení komínových těles - protipožární prevence

  • orientace nosných prvků v konstrukcích


CeníkMěření bytů a rodinných domů

Základní cena měření bytů a rodinných domů pro fyzické osoby je 2800,- Kč. Akční cena zima 2012 je snížena na 1800,- Kč. Tato cena obsahuje zhotovení 10 - 20 termovizních snímků, jejich vyhodnocení a zpracování protokolu o měření. V případě většího rozsahu měření a vyhodnocení bude cena stanovena na základě počtu provedených termovizních snímků, případně doby a náročnosti prováděných prací. V těchto případech, stejně jako v případě vytyčení a zakreslení problémových míst přímo na objekt, bude cena určena smluvně.

 

Měření bytových domů, administrativních a kulturních budov

Základní cena měření bytových domů, administrativních a kulturních budov je 6500,- Kč. Akční cena „zima 2012" je snížena na 4400,- Kč. Tato cena obsahuje zhotovení deseti termovizních snímků, provedení jejich vyhodnocení a zpracování protokolu o měření. V případě většího rozsahu a dalších požadavků na měření a vyhodnocení bude cena určena smluvně.

 

Elektrické rozvodny nízkého nebo vysokého napětí a dalšího příslušenství

Základní cena měření elektrických rozvoden nízkého nebo vysokého napětí a dalších příslušenství je 4400,- Kč. Tato cena obsahuje zhotovení až deseti termovizních snímků, provedení jejich vyhodnocení a zpracování protokolu o měření. Protokol měření obsahuje i snímek ve viditelném spektru s označením místa měření. Vyhodnocení obsahuje stupeň závažnosti případné poruchy a míru oteplení. V případě většího rozsahu a dalších požadavků na měření a vyhodnocení bude cena určena smluvně.

 

Jiné druhy měření

Termovizní měření v oblasti technologie, průmyslu, technického zařízení budov a dalších oblastech, je natolik specifické, že cena je určena až smluvně na základě požadavků zákazníka. Tvorba ceny se řídí orientačním předpokladem ceny 450 Kč - 850 Kč za zhotovení termovizního snímku včetně jeho vyhodnocení. Při tvorbě výsledné ceny hraje roli množství zhotovených snímků a jejich náročnost z hlediska pořízení a vyhodnocení.

 

Doprava

V okruhu třiceti kilometrů zdarma. Větší vzdálenosti účtovány sazbou 8,- Kč/km.


Zpět nahoru

Nahoru
Copyright ©2018 StaniOn s.r.o. | Všechna práva vyhrazena | Právní ustanovení