Samostatné pasivní domy

Pasivní rodinné domy Bystřice pod Hostýnem

Developerský projekt společnosti StaniOn s.r.o. – Domy pod Hostýnem 17 pasivních rodinných domů

Výstavba nové ulice s rodinnými domy v lokalitě nevyužívaných ploch zahradnictví v Bystřici podHostýnem. Domy jsou řazeny podél nově vznikající komunikace, vozovky s jednostranným chodníkem. Na jedné straně ulice je třináct řadových domů, na straně druhé čtyři solitérní domy.

Všechny domy v ulici byly architektonicky navrženy tak, aby přes vzájemné rozdíly ve velikostech a proporcích působily harmonickým, jednotným dojmem. Výrazným prvkem jsou dřevěné obklady z palubek sibiřského modřínu. Samozřejmostí je kvalitní stínění předokenními žaluziemi. Každý dům má minimálně jedno parkovací místo, soliterní domy mají kryté stání nebo garáž. 

Sjednocen byl také konstrukční systém, nosná konstrukce je stěnová z vápenopískového zdiva, stropy jsou převáženě prefabrikované případně monolitické dle typu domu. Všechny domy jsou navrženy ve standardu pasivních domů a byla jim přiznána dotace NZÚ. Tepelná ztráta celé ulice je v součtu cca 35kW což odpovídá jednomu rodinnému domu postavenému v minulém století. Domy jsou vytápěny tepelnými čerpadly a větrány pomocí rekuperačních jednotek s řízením vlhkosti ve vnitřním prostředí. Všechny střechy jsou osázeny vegetační nízkoextenzivní zelení, čímž přispívají k zadržování vody a ke zlepšení prostředí v okolí staveb. Dešťová voda je sváděna kanalizací do sběrné jímky ze které je čerpána do vodní nádrže v zahradnictví kde slouží k závlaze.


Naše další reference

bg circles

Nenašli jste, co jste hledali?

Nevadí, ochotně vám poradíme. Stačí nám napsat, zavolat nebo poslat váš dotaz.

Kontaktujte nás